Свързани новини

05.07.2018 09:45

Меркел: Връщаме мигрантите след само 48 часа

Видян 3483 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Канцлерът на Германия Ангела Меркел даде подробности около споразумението за мигрантите, постигнато след тежки преговори с коалиционния партньор и вътрешен министър Зеехофер. Това съобщи "Цайт онлайн".


"Трябва да установим по-голяма регулация за всеки тип миграция, така че хората да знаят, че законът и редът се прилагат", каза тя пред препълнения Бундестаг.


Ще бъдат създадени транзитни центрове на германо-австрийската граница, които ще разполагат с отделни помещения за жени, деца и мъже.


"Престоят на мигранти, които нямат разрешение да останат в Германия ще бъде много ограничен. В транзитните центрове те ще останат само 48 часа, защото според нашата Конституция свободата на всеки може да бъде ограничена в този период. След това ще се осъществи прехвърлянето им в страните, от които са пристигнали", каза Меркел.


От своя страна, Зеехофер поясни ,че транзитните лагери ще бъдат подобни на интернати ,без огради и бодлива тел, но под полицейска охрана.


За да се създадат тези транзитни центрове обаче се изисква съгласието на Австрия, тъй като границата между двете държави в момента е затворена.За да постигне споразумение, Зеехофер ще посети Австрия утре, стана ясно още на заседанието на Бундестага.


Германското вътрешно министерство вече подготвя споразумения и с други страни от Европейския съюз за връщане на бежанци в държавите, в които те най-напред са подали молби за убежище, заяви днес говорителка, цитирана от Ройтерс.


Опозицията обаче атакува Меркел за постигнатото споразумение. От "Алтернатива за Германия" направо подканиха канцлерът да подаде оставка.Недоволство изразиха и социалдемократите.


 




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.


 

- Но аз не мога да тегля от нея!


 

- Нищо, ще внасяш!

към хороскоп хороскоп

лъв