Цената на барел петрол след излизане на световната икономика от кризата отново ще се устреми нагоре към равнището от 100 долара, но това няма да се случи по-рано от 2011 г., прогнозира американската банка Morgan Stanley. Нейният доклад бе разпространен днес в Европейския съюз, предаде ИТАР-ТАСС, цитирана от БГНЕС.
Що се отнася до текущата година, която ще премине под знака на кризата, според специалистите на банката, световните цени на петрола се спаднат през второто тримесечие и ще останат на ниско равнище до декември. При това ОПЕК трябва да съкрати отново добива, ако иска да спре процеса на натрупване на петрол в стратегическите резерви на държавите водещи потребители на петрол. Според оценката на Morgan Stanley, през тази година средната цена на барел петрол на Нюйоркската стокова борса ще бъде 35 долара. Но през 2010 г. тя ще достигне 55 долара, а през 2011 г. - 85 долара. За барел сорт Brent, който се котира на Лондонската борса , банката прогнозира: 36 долара през текущата година, 55 долара – 2010 г., 84 долара – 2011-2012 г. Едновременно с това Morgan Stanley понижи рейтинга на европейските петролни корпорации от "привлекателен" на "неутрален".
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Рюте беше избран за генерален секретар ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!