12.10.2020 10:10

Воден режим заплашва цяла България

Видян 3587 пъти | Коментари 1
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

съседния яз. Цонево водата за девненските заводи е ограничена от 7 млн. куб. м на 4 млн. куб. м.


Намалени са обемите за питейна вода и от яз. Тича за Шумен, Търговище и Велики Преслав. Местните ВиК-та също са предупредени да черпят от други находища. МОСВ обаче се неудолетворение констатира, че досега няма искания от тях за ползване на алтернативни източници. Не е одобрена и заявката на Напоителни системи за 489 000 куб. м, тъй като количеството било повече от 20-дневно потреление на ВиК - Търговище.


ВиК-Сливен е похвалено - предприело е действия за включване към алтернативни източници. А отпусканата питейна от яз. Асеновец е намялала от 2.1 млн. куб. м на 0.7 млн. куб. м - отново три пъти.


Напояване нама да се извършва и от карловския яз. Домлян, заедно със странджанския Малко Шарково. От Розов кладенец", който служи за промишлени нужди на  ТЕЦ-овете Марица - Изток, за година водата е намалена от 3.8 млн. куб. м на 3.4 млн. куб. м.


Проблеми има и в Западна България. Кюстендилска вода също трябва да търси алтернативни източници, като за това е уведомена още през зимата. От яз. Пчелина въобще не се ползва вода, както и Рабиша. Среченска бара, който захранва питейно Враца, Монтана, Берковица и Вършец, също е с намалена ползваемост - от 3.1 млн. куб. м през октомври 2019 г. на 2.2 млн. куб. м сега.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 Anonimen 12.10.2020 12:38

    Всички ВЕЦ-ове са на управляващите и техните приятелски кръгове. Достатъчно злини причиниха на всички българи и е време кранчето да спре. Да не говорим по край тази криза колко милиони и милиарди се окрадоха, Лиляна Павлова е отличник в изчезването на едни 32 милиона за Перник, 1 милиард за холдинг и едно голямо нищо

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

козирог

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова роля за вас

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова