Свързани новини

20.04.2021 15:45

България е с най-скъпия ток в ЕС, ще скача с либерализирането и на домашния, заради безхаберието на правителството

Видян 30343 пъти | Коментари 8
Гласували 10 рейтинг: 3.1000
много слаба слаба добра много добра страхотна

услугите си. Към това: от 17 април петият блок на АЕЦ Козлодуй е в годишен планов ремонт, който ще продължи 43 дни. Това означава, че от системата са изведени 1000 мегавата мощности, които трябва да бъдат заменени от по-скъпия ток на ТЕЦ или ВЕЦ.


И още: от началото на април CO2 емисиите два пъти счупиха историческите рекорди за цена на тон, като най-високата засега стойност е 44.39 евро от 12 април при 20 евро преди година. Ние ги купуваме, за да продължава да работи ултра губещият държавен ТЕЦ Марица – Изток 2 и финансирания от него отбор Берое. ГЕРБ изпусна 2011-2018 г. да договори по-добри условия за старите ни централи и ни причини наливането на стотици милиони лева народна пара в тях всяка година, защото от друга страна не иска да оставя хиляди безработни поради безхаберието на кабинетите 1, 2 и 3. Доколкото квотите определят средно около 50% от цената на електроенергията на ТЕЦ-овете, спокойно може да се каже, че при 100% ръст на CO2 емисиите, какъвто имаме, цената на тока от въглища се е повишила с поне 50%. България, освен това, изобщо не е включила финансиране на алтернативни източници в Плана за възстановяване, който внася този кабинет, а с 12 млрд.евро могат да се финансират много.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 008 Anonimen 17.09.2021 08:11

    007 Не забравяй, че сметките в Гърция са за 2 месеца. В България в момента, едно 4-членно семейство плаща средно ток 150 евро на месец, ако не се лишава (климатици, перални, сушилни, 2 компютъра, и тн), а и в Гърция средната работна заплата е друга (не говоря за средна работна заплата на имигранта). В България един киловат в момента е около 0,12 евро, в Гърция е 0,18, но както се спомена по-горе, БГ цената е без крайни такси и подобни. От 20+ години съм Атина и никога не съм виждал шокиращи цени като тия на електроенергията в България. Наши роднини са стигали до 200 евро на месец през зимата и не падат под 120-130 през лятото.

  • 007 Anonimen 20.04.2021 18:29

    как в гърция е по -евтин.11 цента е а с данаците става на 25 цента.аз за 840 киловата имам 220 евро такаче не пишете глупости

  • 006 Anonimen 20.04.2021 11:46

    Защо България с АЕЦ има по-висока цена от Гърция, която няма АЕЦ, ама никакъв?

  • 005 Anonimen 20.04.2021 11:44

    Гърция като няма АЕЦ защо има по ниска цена от България?

  • 004 Anonimen 20.04.2021 11:05

    Българите направихме Атомна централа. Българите направихме една хубава страна с много заводии дружелюбни хора, които имаха достойнство, защото усещаха своя принос за всичко това. Стадо алчни, недонаяли се калинки и бръмбъри разполагат стова, което принадлежи на всички нас. Разрушители!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Който търси, разхвърля

към хороскоп хороскоп

козирог