01.11.2021 14:45

Игри за 3 млн.лв. с АЕЦ, пак наляха пари на олигарсите, пробити ли са премиерът Янев и енергийният му министър?

Видян 7815 пъти | Коментари 1
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Поредният грабеж в полза на чужди държави и родни олигарси и спекулативно вдигане на цените на тока за бизнеса до второто място в ЕС се разигра покрай пускането след 1-месечен ремонт на 6-и блок на АЕЦ Козлодуй, раздул с паузата си до момента котировките. Факт е, че ръководството и на централата и на нейната „шапка” БЕХ е наследство от старата власт – шеф на холдинга е бившият депутат от ГЕРБ В. Николов, но понеже номерът минава за пореден път, това няма как да стане за пореден път без решаващата помощ на премиера Янев и енергийния му министър Живков, за които в кулоарите се говори, че може и да са пробити. Ето и коментара на бившия зам.-министър на финансите и червен депутат от последния парламент Георги Кадиев, чиято семейна фирма търгува именно с ток:


„Тази нощ АЕЦ Козлодуй се подигра на всички. Пусна 6-и блок предсрочно, след годишната планова рехабилитация. Но не го пусна в 13:00 часа, когато всички участници на борсата си купуват електроенергията. Задържа съобщението за пускане и предлагане, в резултат на което цената на енергийната ни борса излезе 400.12 лв./Мвтч., втора най-скъпа по цена в Европа.


Още щом отвори пазарът „в рамките на деня“ (intraday) към 17:00 вчера следобяд, АЕЦ продаде на блокове 200 МВт на румънски търговци на цени под „Ден напред“ (day-ahead) на енергийната борса. През нощта заедно с качването на блока започва да продава до 1000 МВт в много часове. Цените, на които продаваше за някои часове бяха от порядъка 32-50 евро/Мвтч. Купувачи са основно чужди търговци, защото познайте какво- нашите си купиха енергия на обяд на 400.12 лв./мвтч., тъй като никой не им съобщи, че АЕЦ ще тръгне по-рано ((което по REMIT е задължително).


В резултат, за пореден път енергията на АЕЦ Козлодуй е


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 До боклуците от безвремието в Булгаристан 01.11.2021 17:06

    Днес всичко е в ръцете на нашия събуден народ, който копае собственият си гроб, под вещото ръководство на пуделите си управляващи !!!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!