Наказателна процедура ще бъде задействана срещу България след промени, които в последните си дни старият парламент направи по тол-системата, като даде възможността превозвачите изобщо да не плащат такси у нас, докато чупят пътищата, финансирани от водачите на автомобили с винетките им, а същевременно плащат за превоза на камионите и автобусите си пъти повече пътни такси в другите държави.
Това става ясно от получено писмо от Европейската комисия, в което категорично се възразява срещу противоречащите на европейските изисквания промени в закона, гласувани от добре мотивираните ни от заинтересовани фирми народни представители. Тези промени няма как да бъдат от възприети и приложени от страните – членки на EETS – европейската общност на държавите с тол-системи.
От Брюксел искат обяснение от Министерството на транспорта и Министерството на регионалното развитие и благоустройството, на което е подчинена Агенцията пътна инфраструктура и нейното Национално тол-управление. Оттам, още преди приемането на промените и във времето, когато можеше да им бъде наложено вето, изрично и писмено са предупредили, че новите текстове са неприложими, неработещи и противоречат на правилата на европолитиката за електронно пътно таксуване.
На всички дебати, на които те имаха възможност и да се изкажат, никой не чу експертите, не защото не бяха аргументирани и убедителни, а понеже депутатите са мотивирани не с пътни, а с други знаци.
Ресорен вицепремиер и на МТИТ, и на МРРБ е Христо Александров, чиято работа беше да разясни на депутатите – популисти, че оставят България без пари за пътно поддържане, да не говорим за ремонт и строеж на пътища при
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
дали е точно така? ако камионите затворят страната? тука какво ще приказвате? по същия начин звучи и искането за нов закон за застраховката ...ако се удвои размера й????
На всички е ясно, че в НС битуват нефелни и силно корумпирани екземпляри, които се интересуват само и изключително от собственото си забогатяване на фона на цинично високите им и непрекъснато увеличаващи се заплати. Но става ясно, че и Президентът е овладян от корупцията, след като не реагира с вето. В служебните му правителства над половината министри са със сигнали за корупция в особено големи р-ри, на нотавския генерал и масон е опънал чадър над тях, явно лично заинтересован, и те продължават с безумните си престъпни деяния
002, друго освен боклуци в резервата за примати вече не можеш да намериш.
даизчистим парламента от всичките досегашни крдливи,смрадливи и самодоволни боклуци-депутати,дето изядоха,предадоха и разсипаха хубавата ни българия,отвратиха ни от живота тук,мръсни и подли политици.......
Престъпници управляват България!
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...
Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни. Динамиката в сряда изисква от вас да намалите темпото,