Сигналите за пациенти, неполучили адекватна медицинска помощ навреме и обикалящи с дни по болници с надежда да бъдат хоспиталиизрани, стават неизброими и все по-очебийно опровергават твърденията на властите, че става дума за единични случаи, а системата работи при добра организация.
Нова ТВ разказа за мъж с тежка пневмония, с отрицателен тест за COVID-19, който е бил размотаван повече от седмица от редица лечебни заведения, които са отказвали да го приемат за лечение, предаде Сега. Едва след 10 дни ходене по мъките, мъжът най-накрая е приет в столична болница.
"Първи симптоми човекът получава на 29 октомври. След два дни се влошава и не може да стане от леглото. Моята приятелка се опитва да се свърже с личния лекар, но не успя и вика линейка. Те идват и преглеждат човека, но казват, че на този етап не е за хоспитализация и трябва да започне антибиотично лечение", разказа Галя Симеонова пред Нова тв, която е близка до семейството на пациента и заедно с тях е търсила болнична помощ за него.
Близките на мъжа нямат възможност да направя тест за коронавирус. Семейството започва да лекува болния с антибиотици. Ден по-късно подобрение не се забелязва и близките викат втора линейка. Медиците правят антигенен тест, който се оказва отрицателен. "Лекарят чува някаква находка в белия дроб и казва, че човекът трябва да бъде прегледан в болница, но няма да бъде извозен с линейка, защото няма задух. Отиват в ИСУЛ, която е най-близката болница. Човекът едвам си е стоял на краката. На 30 октомври му правят рентгенова снимка, която показва двустранна пневмония. Един от показателите на кръвната картина е 21 147 при референтна стойност 500. Лекарите в ИСУЛ казват, че има съмнение за тромб", обясни Галя Симеонова.
Семейството обикаля над 7 болници в столицата, които потвърждават, че мъжът е за хоспитализация, но не го приемат, тъй като нямат места. Спешният център към Окръжна болница приема мъжа, който е включен на системи след 6 часа чакане. "Там лекарят казва, че при други условия, човекът е трябвало веднага да бъде хоспитализиран, тъй като е в изключително тежко състояние. В Окръжна болница също казват, че нямат места, за това човекът е транспортиран към „Токуда”, след консултация с близък пулмолог. Оттам обаче отново ги връщат в Окръжна болница. След нови изследвания отчитат, че няма промяна в състоянието и го изпращат отново вкъщи. На 5 ноември, чрез познат, отиват отново в ИСУЛ, където категорично заявяват, че мъжът трябва да бъде хоспитализиран, но нямат места. Отиват в СофияМед, в „Пирогов” пък е било страшен кошмар - накарали се ги да стоят със сто човека навън", разказа Галя Симеонова.
Накрая семейството отива в координационния център. Там им казват, че единственото решение е да се направи PCR тест, след което да се изчака. Чрез познати семейството се свързва с лекар от „Света София”, който прави всичко възможно мъжът да бъде приет в лечебното заведение, 10 дни след обикаляне по болниците.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
набутаха им противогрипните ваксини и сега развиват бронхопневмонии, но никой не смее да ги пита кога са се ваксинирали, това е табу, за да върви търговийката с тези опасни боклуци и кунчев и кантраджиев да си получат комисионните от ваксиналните фирми
Трима души са открити мъртви в общежитие ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!
Днешният ден ви носи вдъхновение и желание за