услугите си. Към това: от 17 април петият блок на АЕЦ Козлодуй е в годишен планов ремонт, който ще продължи 43 дни. Това означава, че от системата са изведени 1000 мегавата мощности, които трябва да бъдат заменени от по-скъпия ток на ТЕЦ или ВЕЦ.
И още: от началото на април CO2 емисиите два пъти счупиха историческите рекорди за цена на тон, като най-високата засега стойност е 44.39 евро от 12 април при 20 евро преди година. Ние ги купуваме, за да продължава да работи ултра губещият държавен ТЕЦ Марица – Изток 2 и финансирания от него отбор Берое. ГЕРБ изпусна 2011-2018 г. да договори по-добри условия за старите ни централи и ни причини наливането на стотици милиони лева народна пара в тях всяка година, защото от друга страна не иска да оставя хиляди безработни поради безхаберието на кабинетите 1, 2 и 3. Доколкото квотите определят средно около 50% от цената на електроенергията на ТЕЦ-овете, спокойно може да се каже, че при 100% ръст на CO2 емисиите, какъвто имаме, цената на тока от въглища се е повишила с поне 50%. България, освен това, изобщо не е включила финансиране на алтернативни източници в Плана за възстановяване, който внася този кабинет, а с 12 млрд.евро могат да се финансират много.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
007 Не забравяй, че сметките в Гърция са за 2 месеца. В България в момента, едно 4-членно семейство плаща средно ток 150 евро на месец, ако не се лишава (климатици, перални, сушилни, 2 компютъра, и тн), а и в Гърция средната работна заплата е друга (не говоря за средна работна заплата на имигранта). В България един киловат в момента е около 0,12 евро, в Гърция е 0,18, но както се спомена по-горе, БГ цената е без крайни такси и подобни. От 20+ години съм Атина и никога не съм виждал шокиращи цени като тия на електроенергията в България. Наши роднини са стигали до 200 евро на месец през зимата и не падат под 120-130 през лятото.
как в гърция е по -евтин.11 цента е а с данаците става на 25 цента.аз за 840 киловата имам 220 евро такаче не пишете глупости
Защо България с АЕЦ има по-висока цена от Гърция, която няма АЕЦ, ама никакъв?
Гърция като няма АЕЦ защо има по ниска цена от България?
Българите направихме Атомна централа. Българите направихме една хубава страна с много заводии дружелюбни хора, които имаха достойнство, защото усещаха своя принос за всичко това. Стадо алчни, недонаяли се калинки и бръмбъри разполагат стова, което принадлежи на всички нас. Разрушители!
Трима души са открити мъртви в общежитие ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!