Държавният секретар Антъни Блинкен е последният високопоставен служител на САЩ, който е дал положителна проба за Covid-19.
Според говорителя на Държавния департамент Нед Прайс главният дипломат на страната изпитва "леки симптоми". Блинкен не се е виждал лично с президента Джо Байдън от няколко дни, добави Прайс в изявление.
Положителният резултат от теста на Блинкен е получен в сряда следобед чрез PCR тест. Очакваше се в четвъртък той да произнесе важна реч за Китай, но Прайс заяви пред "Политико", че тя е отложена, макар че не посочи веднага нова дата.
Блинкен хвана ковид след уикенда на големи събирания във Вашингтон, много от които са свързани с вечерята на кореспондентите в Белия дом, на която той присъства. През последните седмици Блинкен също така поддържа напрегнат график на пътуванията.
Но Блинкен е "напълно ваксиниран и подсилен", а тестовете му във вторник и в сряда сутринта са отрицателни, каза Прайс.
"Секретарят ще се изолира у дома и ще поддържа виртуален работен график", казва Прайс. "Той очаква с нетърпение да се върне в отдела и да се върне към пълните си задължения и пътувания възможно най-скоро. "
Няколко високопоставени служители от администрацията на Байдън са дали положителни проби за вируса, включително вицепрезидентът Камала Харис, министърът на отбраната Лойд Остин и прессекретарят на Белия дом Джен Псаки.
Al Drago/Pool Photo via AP, File
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Тъй ли? Амчи нали е ваксиниран, и то бустерно - двойно и тройно?!
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Разговорите ще играят важна роля за настроението и