След проекта за 11 млн. лева, финансиран от ОП Околна среда за доизграждане на канализацията в Средец, къщите в най-ниската част на града се наводняват при всеки по-силен дъжд . От шахтите на улиците вместо дъждовна се излива фекална вода, предаде Дир.бг.
Проблемът продължава вече шест години.
Улица "Петко Д. Петков" се намира в най-ниската част на населеното място. Преди реконструкцията на канализацията, дъждовните и битови води от къщите на улицата се заустват в дерето пред тях.
Един от живущите на ул. "Петко Д. Петков" Иван Узунов вече е събрал цяла папка с жалби до институциите. Първото наводнение на улицата става 20 дни след полагането на канализационните тръби.
"При дъжд от шахтите в дворовете започва да излиза мръсотия - фекалии и тиня. Тази мръсотия наводнява мазетата и приземните етажи на къщите", обяснява Узунов. По думите му, за последните 6-7 години наводненията са били 9.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Оформя се правило: европари за фекални води. Справка: залива на Варна... :(
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Фокусът днес попада върху партньорските отношения и