"Болницата на Ужасите"
Накратко ще разкажа за сблъсъка ми с неуредиците и абсурдите на Здравната система в България и за съжаление за безхаберието на мои колеги лекари. Подчертавам „Колеги“, защото аз също съм лекар. На 20.11.2020 г. мои близки се свързаха с мен за помощ. Касае е се за жена на 58 год. от град Елхово, със симптоми на Коронавирус инфекция – температура над 38 гр., обща отпадналост, кашлица, болки по мускули и стави, главоболие. След „преглед“ от личният лекар е поставена диагноза Остър бронхит. Назначен е антибиотик и симтоматични медикаменти. По думи на близките, пациетката не е била прегледана, не са направени кръвни изследвания или рентегенография на бял дроб. Просто е изпратена вкъщи. За съжаление аз също нямах възможност да я прегледам, т.к. работя в София.
Посъветвах ги да направят изследвания, които да ме ориентират за състоянието и към момента. За съжаление резултатите не бяха добри. Наложи се смяна на цялата терапия на д-р Атанасова (личният лекар на пациентката), защото не даваше резултат. Два дни по-късно помолих да се върнат при нея и да поискат направление на рентгенография на бял дроб. За моя изненада, отново нямаше преглед, а само коментар относно смяната на терапията. Рентгеновата снимка също не беше разчетена от лекар, просто даден диск от санитарката в здравното заведение. „Който я е назначил, той да си я разчита!“ Чудесно!!! Пациентката беше двустранна бронхопневмония, със сериозно засягане в областта на сърцето. Необходима беше хоспитализация в болница.
На 25.11.2020 г. Вечерта д-р Атанасова е уведомена по телефона, че пациентката е зле и се налага болнично лечение. Отговорът беше: „Добре, утре сутрин я доведете в болницата, ще я чакам“.Сутринта на 26.11.2020 г. Д-р Атанасова не си вдига телефона след многократки опити (около 148) да се свържем с нея. Пациетката е в тежко състояние, на количка, безсилна. Няколко пъти е
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
В Козлодуй е същата работа.За един час изгубих любимия си в болницата,която трябва да се прекръсти на гробница.
Да,болница има,но няма лекари ,а тези, които работят ,като лични лекари са с работно време от понеделник до петък от 8,00 до 13,00 часа,след посоченият час до понеделник сутрин болните от Елхово и селата от общината трябва да търсят лекар в град Ямбол!!!Защо??????????????????
Каква голяма и хубава болница са заварили сегашните управляващи,построена от лошия социализъм?!?И когато лекуването беше напълно безплатно? Основният виновник е Илко Семерджиев, който премахна социалната здравна система с това недоносче, само заради зъболекарите, за да печелят много повече
Борисов и неговите измислени министри на МЗ направиха болниците търговски дружества, а лекарите безсърдечни търговци, мислещи само за пари. Хипократовата клетва остана далеч в миналото...Лобистките закони на Лъчо Мозъка и сие в интерес на частните б-ци пък източиха всичко свързано със здравето на българите. Внасяш здравни осигуровки и плащаш допълнително непосилни суми за всичко
Пред вас е изцяло новият Škoda Peaq – ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!