Наказателна процедура ще бъде задействана срещу България след промени, които в последните си дни старият парламент направи по тол-системата, като даде възможността превозвачите изобщо да не плащат такси у нас, докато чупят пътищата, финансирани от водачите на автомобили с винетките им, а същевременно плащат за превоза на камионите и автобусите си пъти повече пътни такси в другите държави.
Това става ясно от получено писмо от Европейската комисия, в което категорично се възразява срещу противоречащите на европейските изисквания промени в закона, гласувани от добре мотивираните ни от заинтересовани фирми народни представители. Тези промени няма как да бъдат от възприети и приложени от страните – членки на EETS – европейската общност на държавите с тол-системи.
От Брюксел искат обяснение от Министерството на транспорта и Министерството на регионалното развитие и благоустройството, на което е подчинена Агенцията пътна инфраструктура и нейното Национално тол-управление. Оттам, още преди приемането на промените и във времето, когато можеше да им бъде наложено вето, изрично и писмено са предупредили, че новите текстове са неприложими, неработещи и противоречат на правилата на европолитиката за електронно пътно таксуване.
На всички дебати, на които те имаха възможност и да се изкажат, никой не чу експертите, не защото не бяха аргументирани и убедителни, а понеже депутатите са мотивирани не с пътни, а с други знаци.
Ресорен вицепремиер и на МТИТ, и на МРРБ е Христо Александров, чиято работа беше да разясни на депутатите – популисти, че оставят България без пари за пътно поддържане, да не говорим за ремонт и строеж на пътища при
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
дали е точно така? ако камионите затворят страната? тука какво ще приказвате? по същия начин звучи и искането за нов закон за застраховката ...ако се удвои размера й????
На всички е ясно, че в НС битуват нефелни и силно корумпирани екземпляри, които се интересуват само и изключително от собственото си забогатяване на фона на цинично високите им и непрекъснато увеличаващи се заплати. Но става ясно, че и Президентът е овладян от корупцията, след като не реагира с вето. В служебните му правителства над половината министри са със сигнали за корупция в особено големи р-ри, на нотавския генерал и масон е опънал чадър над тях, явно лично заинтересован, и те продължават с безумните си престъпни деяния
002, друго освен боклуци в резервата за примати вече не можеш да намериш.
даизчистим парламента от всичките досегашни крдливи,смрадливи и самодоволни боклуци-депутати,дето изядоха,предадоха и разсипаха хубавата ни българия,отвратиха ни от живота тук,мръсни и подли политици.......
Престъпници управляват България!
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!
Финансовите въпроси излизат на преден план в тази