В тази връзка НАРСМП пита властта и националния оперативен щаб колко от лекарите в спешна помощ са тествани и колко са болни от COVID-19 от началото на епидемията. "Защо не ни тестват след всеки контакт с болен от COVID-19, дори когато сме карантинирани, дори когато се разболеем? Оказва се, че трудът на другите ни колеги, на полицаите, военнослужещите, шофьорите на автобуси, на депутатите е по-рисков от нашия", заявяват медиците.
Те искат да знаят кога ще имат достатъчно защитни облекла, каквито имат колегите им от интензивни и инфекциозни отделения. "Пациентът с COVID-19 е еднакво заразен за всички, а на нас ни дават екипи само ако има информация, че пациентът е съмнителен. Знаят ли в колко случаи пациентите със задух, гръдна болка, паник-атака в последствие се оказват с положителен тест за COVID-19?, питат медиците.
Другият им въпрос е кога ще има бързи тестове, за да диагностицират пациентите си. "Колко от нас трябва да се разболеят или загинат от COVID-19, за да ни разберат от Министерството на здравеопазването и Националния кризисен щаб?", завършва позицията на НАРСМП.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Всичи изведнъж забрабравиха , че България е победена - загубила студената война страна със всички негативни последствия за държавата и народа . Вместо да виждаме Пиер от Франция за фин.министър виждаме някой си българин ; Вместо да виждаме Джон от Англия за мин.председател ние виждаме еди кой си българин .Всички български политици за последните 30 години работят за победителите от последната война .
A една болница в Ямбол получи 9 милиона лв от него, но малко след изборите той си прибра парите, заради неправилното гласуване в града.Както е казала черната царица на Алиса: Заплатата ти ще бъде 1 пени и УТРЕ мармалад! Та и вие драги медици:УТРЕ ще получите обещаните 1000лв. УТРЕ!
Да не се бърза .........още не са докопали 10 - те милиарда !
в тая държава само се обещва и ни вкарват в дългове,а де факто никой нияо не получава,събират дарения за болници с милиони,а уж сме имали и голям резерв-къде са парите и дълговете защо са?КРАДАТ БЕЗОБРАЗНО,но в гроба пари не им трябват.....
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни. Още в началото на деня може да почувствате, че околните