Свързани новини

22.10.2016 10:50

Орешарски: Аз поисках подкрепа от ДПС

Видян 2149 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

“Радвам се на подкрепата на ДПС, но оставам независим кандидат”, каза в предаването „Тази събота” по bTV кандидатът за президент Пламен Орешарски. Бившият премиер призна, че сам се е обадил на лидера на ДПС Мустафа Карадайъ, за да поиска подкрепа. Той беше категоричен, че тя не е обвързана с условия.


 


Орешарски отбеляза, че с ДПС не са говорили да финансират кампанията му за президентските избори, но ако са готови, той би приел и такава подкрепа, разбира се, публична.


По думите му ДПС имат много гласоподаватели, но не биха могли да са решаващи за това кой ще е следващият президент на България.


Орешарски изтъкна, че ако не стигне до балотаж, между двата тура няма да призовава избирателите си да гласуват за когото и да е. Те имат свои разбирания, ще гласуват съобразно убежденията си, посочи той.


По повод думите на бившия лидер на ДПС Лютви Местан, че Орешарски не е същинският кандидат на ДПС, а стъпка от политическия  казачок към ген. Румен Радев, бившият премиер заяви:„Не играя такива танци. Най-силният ми танц е валс”.


В отговор на въпрос Орешарски изтъкна, че с почетния председател на ДПС Ахмед Доган не са се чували във връзка с кандидатурата му за „Дондуков” 2. След мандата му като премиер обаче са се чували няколко пъти по различни теми.


С Делян Пеевски пък на няколко пъти са се поздравявали за празници, но в последните две години не са се виждали, призна още Орешарски.


Той изтъкна още, че не се чувства търговец на гласове, а за него политиката никога не е била търговия с власт.


ГЕРБ и БСП имат свои кандидати, но чакам подкрепа и от техните избиратели, посочи той.


Снимка:бТВ



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

лъв