03.11.2020 09:40

Планът за евромилиардите да не заобикаля парламента: БСП

Видян 2583 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

устойчивост липсват стратегия, цели, задачи и конкретни измерими резултати. Липсва и синергия между самите мерките, и синергия с вътрешни политики и реформи за модернизация, просто защото такива липсват... Там не е казано как с европейските милиарди ще създадем чрез образование най-ценния ресурс – човешкия, за да направим прехода към нов тип кономика, как ще постигнем декарбонизация на икономиката и нива на иновации, за да направим задължителния екологичен и цифров преход, как ще насърчим кръговата икономика.


 Не е ясно кои са важните отрасли, чиято трансформация ще е важна за социалната устойчивост, за прогресивен ръст – например, подсказвам: развитие на водородни технологии и тяхното внедряване, съхраняване на енергия, IT-сектор, роботика и автоматизация (където имаме и традиции, и съвременни постижения), екологично селско стопанство и хранително-вкусовата промишленост, предоставящи на пазара чиста и с отговорност за здравето продукция …


 И още – какво се случва с енергийните мощности и енергийната устойчивост на България – и в светлината на задължителната декарбонизация, и в подкрепа на обещаваната не замърсяваща околната среда, иновативна ре-индустриализация. Пренесете всичко изброено до тук към конкретното предложение на кабинета за „разпределяне“ на средствата за „зелена икономика“ и декарбонизация и ще ви стане ясно какво имам предвид – от 4,5 милиарда лева 3 милиарда отиват за #саниране.


 Мога да продължа и още – дали технологичните кабинети са най-големия проблем на българското #образование, не е ли основния проблем там самото съдържание на образователните програми, самата структура на образователната система? Кабинетите трябва да са резултат от една много по-голяма промяна, която 10 години ГЕРБ на смеят да направят.


 #Болниците ще продължат ли да бъдат търговски дружества, макар и санирани и снабдени с „иновативни технологии за лечение“ за 607 милиона лева, а здравето ще продължи ли да е стока, а не право? Коментарът на дигитализацията на администрацията  може да бъде един – срамно-тъжен. След десетилетие на власт ГЕРБ признават, че стотиците милиони, изхарчени там, са напразни, но са готови да насочат още, и да организират още обществени поръчки за доставки, за оборудване, за технологични решения.


 И на това трябва да бъде сложен край – и тук, и пред Европа.  Националното изпитание, каквото е COVID-19, изисква националноотговорни действия.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

дева

Внимавайте с документите

Днешният ден ще премине под знака на интензивната