22.02.2016 13:56

С 2,5 млрд. се стопи резервът ни за 2 месеца, защо?

Видян 8255 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 3.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Сега се разбира и ударното харчене на пари през декември, когато за един месец хазната похарчи от нашите пари на данъкоплатци рекордна сума, равняваща се на разходите й за 2 месеца. Сред знаковите финансирани с десетки милиони обекти беше например пътят от Монтана до Враца, който се разцепи с над метър амплитуда само 5 седмици по-късно.


В задачата се пита и още нещо – защо в бюджета не влизат или поне не се виждат анонсираните над 2,5 млрд. лв. от контрабанда? Иначе не би се налагало да се вземат пари от резерва.


Както се шегуваше бившият заместник-министър на финансите и известен икономист Илия Лингорски, каква е държава, която успява да планира парите от контрабанда?!


Шегата настрана, ала стопяването на резерва води до вземане на външни дългове с повишаващи се кой знае защо лихви – последният бе обявен миналата седмица – за 3,9 млрд.лв. Новина, която идва след тегленето на 400 млн. нов вътрешен дълг на 26 януари и 15 февруари. Ще теглим и други 600 млн. лв. до края на годината.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



COVID-19 е като рогата:

- Едни го имат.
- Други ще го имат.
- А трети никога няма да знаят, че са го имали ...

към хороскоп хороскоп

телец