Започваме строителството на нова многофункционална спортна зала в 56 СУ в район „Люлин“.
Днес дадохме начало на строителството на първата многофункционална спортна зала в училище. Тя ще се ползва както от над 1100 ученици, така и от жителите на района.
5 са общо проектираните многофункционални спортни зали от главния архитект на София по тази програма. Това е и първата от тях. Преди няколко месеца одобрихме финансиране за началния етап за спортните зали в двата най-големи района в София - „Люлин“ – 1 млн. лева и за 145 СУ в „Младост“ – 1.8 млн. лева.
В район Люлин изграждаме и два спортни обекта по програмата ни за публично-частно партньорство със спортни клубове и федерации. БФС вече обнови изцяло футболно игрище в Люлин – 2 м. р. – напълно готово, отворено за достъп и с часове за безплатен спорт.
Поздравления за кмета на района Инж. Милко Младенов, който положи усилия да защити финансирането и на колегите ми от общинския съвет Татяна Георгиева/Tatyana Georgieva и Стефан Марков, с които одобрихме инвестициите. Това са факти и резултати от свършена работа – другото са приказки, на каквито тепърва ще се наслушаме в кампанията, съобщи шефът на СОС Георги Георгиев.


19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Поздравления ! Всичко е много хубаво, но….. защо ли винаги някак ми остава горчив вкус в устата и известна обида в душата. Много се замислих дали изобщо да ниша този пост ….и в край на сметка реших . Директно питам : Защо на многофукционалната зала в жк . Младост е осигурено финансиране 1.8 млн. лева., с 800 000лева в повече при финансиране от 1 млн. лева за ж. к Люлин. Да не би хората в Люлин да се по- малко, или са нуждаещи се от по-малко … или са … „ще се радват и на това” ….няма да използвам повече епитетни въпроси , мисля ,че се разбра…. Задавам въпроса защото когато прочетох новината и тъкмо да ми стане приятно и леко ми преля…….На времето когато се реорганизираше транспорта в града, се затвори гараж Република , което доведе до по-ранното спиране и по- късното тръгване на градския транспорт с около 40/60мин. в Люлин в сравнение с източните квартали, когато пуснаха метрото / при това до Бул. К. Величков/ ни спряха рейсовете, трамвая, стигна се дотам ,че до пл. Св. Неделя ходих с някакъв тролей до пл.”Руски паметник” и после пеша или комбинация с трамвай 10 и т.н. При пускането на метрото в източните квартали по никакъв начин не им беше нарушена другата инстраструктура и комуникация. Друго… околовръстното шосе в западните райони- без коментар. Хрумва ми и още , знаете ли какво представляваше Западния парк преди настъпването на 90-те години. Имаше три ресторанта, криви огледала , Виенско колело, други забавление, асфалтирани алеи и т.н , там съм израсла, карала съм колело ….и после съсипия. Не щеш ли преди няколко години … голяма реклама, големи „дивиденти” за много хора …. Ремонт на парка щели да правят. Изчаках чинно и когато видиш ли беше готов отидох да видя. И видях направени страничните алеи , понаслагани в централните части малко пейки , направена някаква детска площадка като пред всеки супермаркет и…. боядисани големите пързалки , на които съм се пързаляла аз и даже мисля майка ми …..А аз очаквах да видя и друго … исках си колелото, исках атракциони …, накъде да пиеш едно кафе ….и т. н., като във Виенския Пратер например….защо НЕ …./а той е такъв защото хората са надграждали/ …. еми НЕ. Защо господа Западния парк не заприлича поне на други Софийски паркове… , сигурно защото и за него финансирането е било почти на половина в сравнение тях ….. Защо се прави разделение , защо трябва да слушам от хора живеещи в София от десетилетие „колко тъп ми е квартала” ….или и вие сте на това мнение , че квартала , хората, децата са …да кажем „колкото струват, толкова получават” или „те ще са доволни и на толкова” … обидно е. Дали проекта на залите е равностоен/ с еднакви опции и възможности/ … ще видим, но се съмнявам. Не подценявам ничий труд , не омаловажавам постигнатото ... чудесно е , но се замислете ….
27-годишният задържан за трагедията в ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия