"Флеч би се влюбил в този албум. Нямаме търпение да го споделим с вас с скоро и да го представим на живо следващата година", добави и Дейв Гахан

Свързани новини

05.10.2022 15:32

Депеш Мод тръгват на турне с нов албум - Memento Mori

Видян 2815 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

"Депеш Мод" се завръщат - само двама, но с нов албум и турне, първите от пет години насам. Те ще носят името Memento Mori (лат. - "помни, че си смъртен"), несъмнена препратка към кончината на съоснователя и кийбордист на групата Анди Флечър. На специална пресконференция на музикантите в Берлин бе обявено предстоящото турне на групата през пролетта и лятото на 2023 г. В сайта им бяха публикувани и датите. В списъка с градове София липсва, но българските фенове веднага се ориентираха към организация на концертен туризъм. Най-близките точки до нас са Загреб (23 юли) и Букурещ (26 юли). Концерти ще има и в Будапеща, Прага, Братислава, Милано, Болоня.


Все още няма дата за албума, но е известно, че той ще излезе от Columbia Records през пролетта. Memento Mori е 15-ият студиен албум на групата и излиза пет години след Spirit (2017), последван от турнето Global Spirit. "Започнахме работа в началото на пандемията, и темите са директно вдъхновени от тогавашните събития", казва Мартин Гор. "След като Флеч почина, решихме да продължим, защото сме сигурни, че той би искал това. И това придаде допълнително значение на проекта."


"Флеч би се влюбил в този албум. Нямаме търпение да го споделим с вас с скоро и да го представим на живо следващата година", добави и Дейв Гахан. "Имаме отново възможност да правим музика и да свирим за вас и се надяваме да внесем чувство на радост и сплотеност по наш собствен малък начин в свят, който изглежда постоянно в някакъв смут."


"Анди няма да бъде заменян. Той не може да бъде заменен", казаха двамата. Флечър почина през май на 60-годишна възраст. Към онзи момент не бе ясно дали легендарната синтпоп и ню уейв група, която започва като квартет през 1980 г. (съвсем в началото част от нея е и Винс Кларк), ще продължи да съществува.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

 

към хороскоп хороскоп

стрелец

Денят изисква уединение и презареждане на батериите

Денят изисква уединение и презареждане на батериите.