23.06.2010 10:58

Аржентина и Корея продължават на Мондиала

Видян 1437 пъти | Коментари 0

Аржентина и Южна Корея са отборите от група В на Мондиала в ЮАР, които преминаха груповата фаза на шампионата.

На стадион "Питър Мокаба“ в Полокване Гърция и Аржентина изиграха интересен мач, в който и двете попадения паднаха през второто полувреме. Първият бе дело на Мартин Демикелис в 77-ата минута. След ъглов удар защитникът на Байерн Мюнхен стреля с глава, топката се удари в Дието Милито и отново попадна в Демикелис, който от 4-5 метра прониза вратата на Александрос Цорвас. Последният се изяви силно в мача и особено в края на първото полувреме, когато в допълнителното време на частта отрази с вещина последователни удари на Макси Родригес и Лео Меси. В предпоследната минута на срещата обаче, Цорвас бе преодолян за втори път. Той отрази силен изстрел на Меси, но топката се озова в краката на 36-годишния ветеран Мартин Палермо, който стреля точно в опразнения десен ъгъл на гръцката врата. Така Аржентина записа три победи и с пълен актив от 9 точки е първа в групата. Съперник на южноамериканския тим ще бъде Мексико, който финишира втори в група А. Двубоят ще се играе на 27 юни от 21:30 часа българско време в Йоханесбург. В другия днешен мач от група В на стадион "Моузес Мабида" в Дърбан Нигерия и Южна Корея не излъчиха победител, а равенството бе достатъчно за футболистите на селекционера Юн-Му Хю, за да продължат напред. Нигерия, която беше с 0 точки до този двубой, поведе с гол на Калу Уче в 12-ата минута. Корея възстанови равенството в 38-ата минута, когато Ли Юн-Су, бранител на японския Кашима, вкара изключително важен гол за страната си и негов втори на турнира в ЮАР. Корея поведе с 2:1 три минути след почивката с гол на Чу-юн Парк, а Нигерия се добра до равенство с попадение на Якубу Айегбени от дузпа в 69-ата минута. Корея са втори в групата с 4 точки, Гърция остава трета с 3, Нигерия е на четвърта позиция с една точка. Съперник на Южна Корея в 1/8-финалите ще бъде отбора на Уругвай, който завърши първи в група А, като срещата ще се играе на 26-и юни в Порт Елизабет.