25.08.2009 08:58

Астън Вила смза Ливърпул като гост

Видян 1503 пъти | Коментари 0

Отборът на Астън Вила победи като гост Ливърпул с 3:1, съобщава БГНЕС.

Капитанът на тима от Бирмингам Стилиян Петров излезе титуляр и остана на терена до края. "Злодеите" поведоха в 34 мин., когато бразилецът Лукас от Ливърпул си отбеляза автогол. Секунди преди края на полувремето момчетата на Мартин О'Нийл вече водеха с 2:0 след попадение на Къртис Дейвис. През второто полувреме възпитаниците на Рафа Бенитес овладяха инициативата и натикаха гостите в тяхната половина. В 72 мин. те успяха да намалят резултата чрез гол на звездата си Фернандо Торес. Само три минути по-късно обаче всичко в този мач свърши, след като Ашли Йънг превърна отсъдената за Астън Вила дузпа в гол - 3:1. Загубата сложи точка и на рекорда на Ливърпул от 31 поредни домакински мача без загуба. "Великолепна, невероятна победа!" гласеше лаконичният коментар след края на срещата на Мартин О'Нийл, щастлив от първите спечелени точки за неговия тим. Астън Вила е с актив от 3 т. след два изиграни мача. Временното класиране в Лигата се оглавява от Тотнъм и Челси с пълен актив от 9 т. от три мача. Отборите без точков актив до момента са Болтън, Блякбърн, Портсмут и Евертън.