28.09.2015 15:51

Бербо откри головата си сметка за ПАОК

Видян 777 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Димитър Бербатов отбеляза първия си гол с екипа на ПАОК. Българската звезда изравни резултата при гостуването на Атромитос в 72-ата минута, след като малко по-рано се беше появил като резерва. ПАОК спечели корнер и след центрирането топката беше отклонена с глава към Бербатов, който се оказа перфектно пласиран и с коляно насочи кълбото в мрежата за 1:1. Попадението на Бербо се оказа с голяма стойност, защото в добавеното време солунчани стигнаха до пълен обрат с гол на Роберт Мак и измъкнаха трите точки.

Победата с 2:1 изкачи ПАОК на 3-о място в калсирането с 10 пункта. Лидер е шампионът Олимпиакос с пълен актив от 15 точки, следван от другия гранд Панатинайкос с 12.

Българският таран демонстрира скромност и не пожела да изтъкне собствения си принос за обрата в коментара си след мача. „Важното е отборът да побеждава, а не дали аз съм вкарал гол. Вече мислим за следващия мач, а той е срещу Борусия. Всички знаят колко силен отбор е Дортмунд. Ще се опитаме да се представим добре, а после отново идва ред на първенството“, коментира Бербатов.

Наставникът на ПАОК Игор Тудор не скри задоволството си от включването на българския нападател и призна пред местните медии, че той ще е титуляр в четвъртък в Лига Европа. „Ясно е, че Бербатов ще започне срещу Борусия“, сподели бившият хърватски национал.

В първия си мач в груповата фаза на Лига Европа ПАОК направи нулево равенство като гост на азербайджанския Габала.