31.07.2009 09:38

Черно Море загуби с нещастен гол в продълженията

Видян 1295 пъти | Коментари 0

Отборът на Черно Море загуби с 0:1 като гост на холандския гранд ПСВ Айндховен в първата среща от третия предварителен кръг на Лига Европа, която се игра пред около 14 000 зрители на "Филипс стейдиъм" според БГНЕС.

В 3-та минута, ПСВ получи първия си шанс в мача, когато Ибрахим Афелай бе съборен пред наказателното поле на българите, но в крайна сметка удара му от фаул не попадна в целта. "Моряците" наложиха известен натиск, но в крайна сметка най-опасното положение направи Манолов в 21-та минута, но соловата му акция не сполучи. В 30-та минута, Джуджак бе изведен добре от Енгелаар в единия ъгъл на наказателното поле на Черно Море, но неговия удар бе спасен от Илко Пиргов. Само минута по-късно, Тойвонен бе изведен сам срещу българския страж, той стреля
от около десетина метра, но Пиргов отново показа класа. В 36-та минута, Джуджак натресе гредата на "моряците". Афелай направи хубав пробив, подаде на унгареца, а той удари страничния стълб на българската врата. Йордан Юруков пък опита силата на своя шут от около 20 метра в 39-та минута, но Андреас Исаксон спаси. Амрабат пък пробва рефлексите на Пиргов в 41-та минута, но кълбото пак не попадна в българската врата. Най-опасното положение за варненци през първата част бе в 42-та минута. Топката попадна изнадващо в Здравко Лазаров, който от наказателното поле стреля много силно, но шведският страж на домакините изчисти със сетни сили в корнер. В крайна сметка, двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство. В 55-та минута, Афелай направи поредния си пробив към вратата на гостите, но бранителите на Черно Море се намесиха преди младия холандски национал да нанесе своя удар. В 63-та минута, Дани Куверманс засече с глава едно центиране, но би в аут. В 68-та минута, Илко Пиргов
показа за пореден път своята стабилност на вратата на българския тим. Джуджак центрира от левия фланг, а Данко Лазович нанесе опасен удар с глава, който обаче бе спасен от българския страж. До края на мача, домакините натиснаха здраво българския тим, а победният гол за ПСВ падна в 93-та минута. След едно центриране от корнер се получи меле в наказателното поле на Черно море, където Марселис се оказва най-съобразителен и реализира за крайното 1:0. Новото българско попълнение на ПСВ Станислав Манолев бе на пейката и не се появи в игра за домакините. Черно Море пък ще трябва да опита да отстрани своя именит съперник на реванша след седмица на стадион "Лазур" в Бургас.