01.07.2014 11:05

Григор Димитров е четвъртфиналист на Уимбълдън

Видян 987 пъти | Коментари 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров записа нова златна страница в историята на родния тенис, след като се превърна в първия български тенисист, който се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън при мъжете, предава спортал.

3-годишният хасковлия стори това след нова наказателна акция в Лондон, където негова четвърта поредна жертва стана аржентинецът Леонардо Майер, победен в три сета - 6-4 7-6(6) 6-2.

Така българският талант изравни най-доброто си класиране в турнири от Големия шлем, след като достигна и до четвъртфиналите на Australian Open в началото на годината.

Благодарение на този си пробив Григор Димитров си осигури чек за 226 000 паунда от наградния фонд и 360 точки за световната ранглистата, които могат да се окажат достатъчни за дебют в топ 10 след края на Уимбълдън.

В спор за място на полуфиналите Григор ще играе със защитаващия титлата си Анди Мъри, който се наложи в три сета - 6-4 6-3 7-6(6) над южноафриканеца Кевин Андерсън на Централния корт, където мачовете не бяха прекъсвани заради дъжд.

Иначе мачът с 64-ия в света Леонардо Майер протече под диктовката на Григор, като по-високата класа на българина си личеше при всяко разиграване и победата му бе само въпрос на време.