Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби с 5:7, 3:6 от французина Жулиен Бенето в мач от втория кръг на турнира от серията Мастърс в Шанхай. Това бе втора загуба от 4 мача за Димитров срещу заемащия 30-о място в в световната ранглиста Бенето. Григор направи 9 аса, но допусна цели 5 двойни грешки. Българинът реализира единствения си брейкпойнт в двубоя, но даде на съперника си цели 11 възможности за пробив и 4 пъти загуби подаването си.
С достигането си до втория кръг Димитров си заработи 45 точки за ранглистата и 27 435 долара.
С отпадането му от турнира, обаче, шансовете пред хасковлията за класиране на финалния Мастърс в Лондон намаляват. Целта пред Гришо бе именно участие във последния турнир на АТП от 9 до 16 ноември, на който се класират най-добрите осем тенисисти през сезона. Българинът в този момент заема 11-то място в класацията.
На Григор Димитров му престои пътуване до Стокхолм, където през следващата седмица ще защитава титлата си на турнира в шведската столица. Той ще бъде поставен под номер 2 в основната схема, в която водач ще бъде Томаш Бердих (Чехия). Миналата година Григор спечели първата си титла на ниво AТП именно в Швеция.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Нито една от петте държави членки на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески