В късния мач, Португалия на Кристиано Роналдо излиза срещу „кръстоносците“ от Швейцария. „Мореплавателите“ спечелиха групата си, въпреки че допуснаха изненадващо поражение от Южна Корея в последния си мач, докато възпитаниците на Мурат Якин си подпечатаха билета за елиминациите след зрелищен успех над Сърбия с 3:2. Срещата между португалци и швейцарци се очаква да бъде оспорвана

06.12.2022 10:35

Испания и Португалия в опит да заемат последните места на четвъртфиналите

Видян 2860 пъти | Коментари 0

Днес ще се изиграят последните два осминафинала от 22-ото световно първенство по футбол в Катар. От 17:00 часа българско време Мароко се изправя срещу Испания, а вечерта Португалия играе с Швейцария – срещата е с начален час 21:00.

Испанците влизат в ролята на абсолютни фаворити срещу отбора от Африка. „Ла Фурия Роха“ остана втори в групата си за сметка на Япония, което отреди и среща с Мароко, завършил изненадващо на първа позиция в група с отборите на Белгия, Хърватия и Канада. Селекцията на Луис Енрике доказа в мача с японците, загубен с 1:2, че може да си навлече големи главоболия при традиционното изнасяне на топката от защитата, но Енрике бе категоричен на пресконференцията си, че световните шампиони от 2010-а няма да изневерят на стила си. Наставникът на мароканците Уалид Реграги пък заяви, че елиминиране на Испания би било изненада не само за тях, но и за целия свят.

Победителят от този мач ще играе на четвъртфиналите със спечелилия сблъсъка между Мароко и Испания. Останалите четвъртфинали на Мондиал 2022 са Нидерландия - Аржентина, Франция - Англия и Бразилия - Хърватия.