30-ата година на португалеца, а след това той има вече 32 такива

27.02.2023 10:40

Кристиано Роналдо отново вкара хеттрик в Саудитска Арабия за победа на Ал Насър

Видян 2775 пъти | Коментари 0

Петкратният носител на Златната топка Кристиано Роналдо изигра пореден силен мач за новия си отбор Ал-Насър, за който отбеляза хеттрик при победата с 3:0 над Дамак като гост. Португалецът реализира три гола само в рамките на първото полувреме.

Той откри резултата, след като бе точен от дузпа в 18-ата минута. Четири минути след това удвои, след като получи от Ал Ганам и с нисък удар от границата на наказателното поле прати топката в десния ъгъл за 0:2. Минута преди почивката хеттрикът бе факт. Този път Кристиано получи около точката за изпълнение на дузпа и нямаше как да сгреши от тази позиция. В 67-ата минута Роналдо прати топката във вратата на съперника за четвърти път, но попадението му бе отменено заради засада.

До края нови голове нямаше.
Така Роналдо регистрира 62-рия хеттрик в кариерата си. Интересното е, че първите 30 от тях бяха записани преди

30-ата година на португалеца, а след това той има вече 32 "тройки" в мача. В предишните си три мача Кристиано допринесе за девет гола на Ал-Насър, след като реализира седем попадения и направи две асистенции. Последните десет гола на отбора изобщо бяха белязани от попаденията или асистенциите на бившия играч на Манчестър Юнайтед.

Ал-Насър продължава да бъде лидер в Саудитската професионална лига, имайки аванс от две точки пред Ал-Итихад и три пред Ал-Шабаб. Шампионът Ал-Хилал изостава на цели 11 точки, но е и с три мача по-малко.