02.10.2008 14:26

Ливърпул срази ПСВ Айндховен на „Анфийлд“

Видян 1704 пъти | Коментари 0

Стивън Джерард с гол №100 за англичаните

Ливърпул записа втора поредна победа в групите на Шампионска лига. Този път „мърсисайдци“ спечелиха срещу шампиона на Холандия ПСВ Айндховен с 3:1. Головете за Ливърпул отбелязаха Кайт, Кийн и Джереард, като за капитана това бе попадение номер 100 с екипа на червените.
Мачът започна чудесно за играчите на Рафа Бенитес и още в 4-ата минута те поведоха чрез Кайт, който се възползва от разбъркване пред вратата на ПСВ, отбелязвайки отблизо за 1:0. След гола домакините продължиха да водят играта. В 34-ата минута дошлият от Тотнъм Роби Кийн отбеляза така чаканият от него гол, засичайки центриране на Фернандо Торес. След почивката отново Ливърпул бяха по-добрият отбор на терена и създадоха няколко положения. В 76-ата минута капитанът на „мърсисайдци“ наниза своя гол №100 с екипа на родния си клуб. Той препарира Исаксон с мощен удар от фаул. Само 2 минути след гола на Стиви Джи ПСВ върна едно попадение чрез влезлият като резерва Коверманс, който се възползва от колективна грешка в защитата на Ливърпул и оформи крайното 3:1. Победата изкачи Ливърпул на първо място в класирането на група D.

бТВ Синема 29 септември 21:00ч.