25.10.2021 15:45

Матей Казийски: MVP! Тренто грабна Суперкупата на Италия

Видян 1112 пъти | Коментари 0

Българската волейболна звезда Матей Казийски и неговият Итас (Тренто) спечелиха Суперкупата на Италия.

Момчетата на треньора Анджело Лоренцети се наложиха над Веро Волей (Монца), с националите Алекс Грозданов и Денис Карягин в състава, с 3:1 гейма (25:11, 25:21, 31:33, 25:14) в големия финал на финалната четворка, игран тази вечер в зала Еуросуоле Форум в Чивитанова Марке. Така Тренто грабна Суперкупата на Италия за трети път в историята си след 2011 и 2013 година.

Матей Казийски изигра страхотен мач за Тренто и стана най-резултатен с 21 точки (3 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане) за победата. Закономерно българската звезда бе избран и за Най-полезен играч (MVP) на мача.

Казийски е най-титулуваният волейболист на Тренто за всички времена.

От друга страна Алекс Грозданов игра цял мач за Монца и завърши с 6 точки (2 блока, 1 ас и 33% ефективност в атака), а Денис Карягин влезе за малко като резерва в първия и третия гейм.