Григор Димитров има желание да играе за България в турнира за купа Дейвис, но още не е решил дали да е през 2019 г. Това твърди българският мениджър на тенисиста - Георги Стоименов, цитиран от Дневник. Той допълва, че "през годините различни фактори не са му позволявали да играе" за националния тим.
В четвъртък, ден след като бе изтеглен жребият за тазгодишната купа Дейвис, противопоставил нашите на състава на Южна Африка (начело със световния №5 Кевин Андерсън), капитанът на тима ни Тодор Енев изрази надежда, че Димитров ще помогне в тези двубои. Още повече че след преформатирането на турнира България се изкачи служебно във II група на зона Европа/Африка, където не е била от 2016 г.
Димитров не е играл за България от 2015 г., когато спечели един мач на сингъл в двубоя с Люксембург. Именно това му осигури правото да участва на олимпиадата в Рио и чек за €100 000 от Найк, ако се вярва на статистиката. Сега регламентът е същият: освен по ранглиста, тенисистите ще се класират за игрите в Токио, ако са играли за националния си отбор поне веднъж през 2019 или 2020 г. Така нищо чудно да видим хасковлията отново да участва за България след пауза от 4 години.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия