В друг интересен мач Челси победи Милан с 2:0 като гост и поведе в група Е. Седмица, след като надвиха италианците в Лондон, този път футболистите на Греъм Потър го сториха и в Милано

12.10.2022 15:24

Реал Мадрид се измъкна в последната секунда от загуба срещу Шахтьор

Видян 1850 пъти | Коментари 0

След три поредни победи в Шампионската лига Реал Мадрид допусна първа грешка в турнира. Европейският шампион завърши 1:1 в гостуването на Шахтьор Донецк, което се игра във Варшава. Тимът на Карло Анчелоти се спаси от загуба в последните секунди след изравнителен гол на Антонио Рюдигер. Преди това футболистите на Шахтьор бяха повели с попадение на Олександър Зубков в 46-ата минута.

В големи периоди от мача Реал не игра на ниво и беше под обичайното си представяне. Карим Бензема пропусна няколко положения, докато Шахтьор се възползва отлично от шанса си, за да поведе. В добавеното време Рюдигер изпревари вратаря на украинците, за да вкара, но в ситуацията и двамата пострадаха тежко, удряйки главите си.
С 10 точки Реал е лидер в групата си, като в другата среща Лайпциг победи Селтик с 2:0 и събра 6 точки.

В друг интересен мач Челси победи Милан с 2:0 като гост и поведе в група Е. Седмица, след като надвиха италианците в Лондон, този път футболистите на Греъм Потър го сториха и в Милано. Жоржиньо откри от дузпа в 21-ата минута, която беше отсъдена за нарушение на Фикайо Томори. В тази ситуация бранителят получи червен картон. Вторият гол за Челси вкара Пиер-Емерик Обамеянг в 34-ата минута. След четири мача Челси е лидер със 7 точки, Залцбург е втори със 6, докато Милан има 4.

В група G Манчестър Сити допусна неочаквана грешка след три поредни победи. Гражданите завършиха 0:0 в гостуването на Копенхаген като в голям период бяха с 10 души. Равенството обаче не се отразява на Сити, тъй като тимът е лидер с 10 точки.

bTV Cinema 02 юни 21:00ч.