19.10.2008 17:45

Роси с 9-та победа за сезона

Видян 1279 пъти | Коментари 0

Доктора на път да счупи рекорда за максимален брой точки

Настоящият световен шампион Валентино Роси с Ямаха спечели състезанието за Гран При на Малайзия в предпоследен кръг от тазгодишното издание на MotoGP, като това е 9-тият му успех за сезона. Стартиралият от пол-позишън Дани Педроса с Хонда завърши на втора позиция, а на подиума се качи и дебютантът Андреа Довициозо, също с Хонда.
С напредването на състезанието Педроса и Роси успяха да се откъснат от оставащата част от колоната. Италианецът атакува успешно съперника си в 10-та обиколка.
Рекордът за максимален брой точки в модерната ера на MotoGP за един сезон е 367, така че Доктора има шанс да го счупи във Валенсия. Стоунър пък продължава да е втори с 255 т., следван от Педроса с 229.
Четвърти завърши Ники Хейдън (Хонда), следван от Шиня Накано (Хонда), Кейси Стоунър (Дукати) и Лорис Капироси (Сузуки).