12.04.2009 11:25

ЦСКА остава на върха в "А" група след минимална победа в Перник

Видян 1488 пъти | Коментари 0

ЦСКА победи Миньор Перник с минималното 1:0 в среща от 21-ия кръг на "А" група и запази лидерската позиция в шампионата, предаде БГНЕС.

"Червените" откриха резултата още в 7-та минута на мача, когато Иван Иванов засече с глава центриране на Николай Чипев. По време на паузата между между двете полувремена фенове на ЦСКА хвърлиха няколко димки на терена, заради което началото на второто полувреме бе отложено с няколко минути. В 49-та минута младият Чипев, който асистира за единственото попадение в мача, центрира от фаул, топката бе изчистена от защитата на домакините, попадна в краката на Машадо, който обаче би над вратата. В 70-та минута Костадин Хазуров получи топката пред пеналта на ЦСКА, обърна и стреля високо над вратата на Ивайло Петров. В 83-та минута Фелипе Машадо стреля с десния крак покрай вратата. Мачът не остана и без поредния парадокс, след като в средата на полувремето безпризорно куче излезе на терена. То предизвика добро настроение по трибуните, но въпреки неочаквания посетител на терена, играта не бе спряна. Няколко минути по късно четириногото отново направи обиколка на терена. ЦСКА вече е с четири точки пред Левски, който играят днес със другия отбор, освен "червените" с пълен точков актив от началото на сезона. Миньор са 12-ти с 21 точки.