13.11.2008 10:07

ЦСКА отърва кожата след продължения

Видян 700 пъти | Коментари 0

Шампионът и водач в „А“ група ЦСКА се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България, след като отстрани гостуващия тим на Локомотив (Пловдив). Победата обаче дойде след измъчен мач, преминал в продължения след равенство в редовното време. Двубоят се проведе пред изключително нисък зрителски интерес.

И двата отбора започнаха мача в бавно темпо въпреки отличните атмосферни условия. Първи до голово положение достигнаха гостите в 27-ата минута, когато Димитър Илиев беше изведен сам срещу Беконо, но не успя да го преодолее. Само две минути по-късно „червените“ откриха резултата след глупава грешка на вратаря Акалски и добавка на Маркиньос. До края на полувремето домакините пропуснаха да увеличат аванса си след пропуски на Гунлаугсон и Маркиньос. Второто полувреме започна с изравнително попадение на Евертон Тон. Бразилецът вкара топката в мрежата на Беконо директно от свободен удар от повече от 30 метра. Въпреки че пловдивчани останаха с човек по-малко в 65-ата минута, ЦСКА не успя да се възползва от численото си превъзходство мачът отиде в продълженията. Победният гол за армейците дойде в 123-ата минута и бе дело на Тодор Янчев, който спаси отбора си от рулетката на дузпите.

Останалите резултати от втория кръг на турнира: Литекс – Ботев(Пд) – 2:0, Балкан – Локомотив (Мездра) – 1:0, Спартак(Вн) – Пирин(Бл)(„А“група) – 1:2, Видима-Раковски – Чавдар (Етрополе) – 1:0, Чавдар(Б.Сл.) - Спартак(Пд) – 1:2, Пирин(Г.Д.) - Беласица – 3:0, Марица – Спортист (Своге) – 2:0, Несебър – Черноморец (Балчик) – 1:0, Монтана – Пирин(Бл)(„Б“група) – 2:0.