12.11.2008 16:43

Третодивизионният Унион изхвърли Реал от Купата на Краля

Видян 1157 пъти | Коментари 0

Реал (Мадрид) изненадващо бе отстранен от турнира за Купата на Краля от непретенциозния третодивизионен тим на Реал Унион. Въпреки че Реал записа хеттрик и грандът победи съименника си с 4:3, усилията на мадридчани се оказаха недостатъчни да продължат напред, тъй като загубиха първия мач с 2:3 и в крайна сметка отбелязаха по-малко голове на чужд терен.

Двубоят премина през много обрати, като гостите на два пъти повеждаха в резултата. В 14-тата минута Унион вече имаше преднина в резултата, която се запази до 36-тата минута. В 48-мата тимът отново излезе напред. 20 минути по-късно „белият балет“ вече водеше с един гол, дело на Буено. В 85-тата Раул наниза нов гол и феновете на "Сантяго Бернабеу" вече виждаха любимците си в следващата фаза на турнира. В 89-ата обаче Комо смълча трибуните.

„Това е една много болезнена елиминация. Не за първи път допускаме толкова много грешки в защита. Срамувам се от днешното ни представяне. Не мога да обясня какво се случи. Лошото е, че не е за първи път“, коментира Раул. Шефовете на Реал пък поставиха ултиматум пред треньора Бернд Шустер на всяка цена да спечели гостуването на Валядолид. В противен случай германецът ще трябва да си стегне куфарите.