Турската футболна федерация прекрати провеждането на всички мачове в "срамната нощ" за националния футбол

Свързани новини

12.12.2023 15:45

Турция спря футболните си първенства, след като клубен президент удари съдия

Видян 1917 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Турската футболна федерация прекрати провеждането на всички мачове в "срамната нощ" за националния футбол, след като президентът на Анкарагюджю Фарук Коджа удари съдия в лицето в края на домакинския двубой от Суперлигата срещу Ризеспор.

Коджа влезе на терена и налетя с юмруци на рефера Халил Умут Мелер, след като той свири последния съдийски сигнал, а Ризеспор отбеляза изравнителен гол в 97-ата минута при равенството 1:1 на стадион Еряман. Феновете на Анкарагюджю нахлуха на терена след мача и Мелер е бил ритан от тях, когато паднал на тревата. В крайна сметка реферът се прибрал в съблекалнята с помощта на полицията, след което е откаран в болница.

"Турската футболна федерация реши да спре всички мачове във всички лиги за неопределено време. Отговорният клуб, председателят на клуба, служители и всички виновни за нападението срещу рефера Умут Мелер ще бъдат наказани по възможно най-строгия начин", се казва в съобщение на централата в социалните медии.

Издадена е заповед за задържане на Коджа, каза вътрешният министър Али Йерликая в публикация, добавяйки, че двама души вече са били задържани като част от съдебно разследване на инцидента.

Добави в:
Svejo.net svejo.net
Facebook facebook.com

19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.