Творчеството на Елиезер Алшех отдавна достойно и напълно заслужено е заело своето подобаващо място в художественото наследство на България. Свидетелство за това са и значимите изложби, организирани по случай 100 години от рождението на автора в Национална художествена галерия – Двореца през 2008г, както и изложбата „Елиезер Алшех и „естетика на безобразието“ в Софийската градска художествена галерия през 2018г, по случай 110 години от рождението му. Художественото наследство на Алшех винаги е възбуждало огромен интерес, както у колекционерите и публиката, така и у видни художествени критици – само част от имената, които са изследвали Е. Алшех в дълбочина са Ружа Маринска, Румяна Константинова, Аделина Филева, Пламен В. Петров. Настоящата изложба организирана в галерия nOva art space има за цел да покаже една част от творчеството на Алшех, която има изключително важна роля в изграждането му като един от най-значимите български експресионисти от XX век, а именно достиженията му в акварела и смесените техники. Прави силно впечатление сериозността и отношението, което Алшех влага във всяка една от показаните творби. Личи си, че нищо не е направено набързо или някак случайно. Проследявайки хронологично пейзажите, можем да тръгнем по стъпките на художника, чийто живот е белязан от постоянно пътуване и
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!