11.07.2026 00:06

Защо фрешът е супер вреден и 4 лека срещу лоша форма, липса на настроение и умора

Видян 2949 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Непрекъснато се оплакваме, че сме уморени, едва ли не хронично, че нищо не може да оправи лошото ни настроение. Не е така! Има 4 лесни лека срещу всичко, което гнети душата. Изброени са в нашия днешен психологически лайфхак.


Първото се нарича Хроноритъм: да ставаме и да лягаме по едно и също време. Това не е само въпрос на създаване на добри навици, а мозъкът е влюбен в навиците - удобните повтаряеми модели. И още нещо: мелатонинът е главният противораков хормон!!!


Второто се нарича Хранене! Основният принцип не е в яростното броене на калории, което може да ни побърка или в следването на някакви диети или други ограничения. Трябва да знаем кое без усилия можем да избягваме и това е Омега 6, поради което наричат бързите закуски "отпадъчна храна". Защо?  Защото възпалява организма, основно заради старата мазнина. Смята се, че средиземноморската диета е номер 1 заради зехтина. Но според учените най-полезно е маслото от авокадо – НЕ СТАВА КАНЦЕРОГЕН, както другите олиа. Т.е. карибска, вместо средиземноморска диета. Между другото, нефилтриран суров зехтин е също полезен. Другото най-вредно са газираните напитки – това е нещо истински токсично, т.е.- отровно.


И сега изненада! Фрешът също е вреден.


ФРЕШЪТ Е КОНЦЕНТРИРАНА ФРУКТОЗА И Е ТОКСИЧЕН ЗА ОРГАНИЗМА, ЗАЩОТО ЗА РАЗЛИКА ОТ ШОКОЛАДА ПРИМЕРНО НЕ СЕ ПРЕРАБОТВА В ПОЛЕЗНИ ВЕЩЕСТВА, А В МАЗНИНИ. Досега се смяташе, че не е добре да се пие следобед, но вече е напълно отречен, колкото и да го обичаме. С още по-голяма сила това важи и за т.нар. натурални сокове.



80% от имунните клетки са в храносмилателната система. Т.е., като вредим на стомаха, вредим на целия организъм и се разболяваме по-често и все по-тежко.


ДАЖЕ И ЗАКУСКАТА ТРЯБВА ДА ЗАПОЧВА СЪС САЛАТА, КАКТО И ВСЯКО ЯДЕНЕ! ВАРИАНТ 2 Е ЧАША ЧАЙ. ТРИ ХРАНЕНИЯ ДЕЙСТВАТ НАЙ-ДОБРЕ. И 12 -14 ЧАСА ФАСТИНГ, т.е. гладуване между вечерята и закуската, 16 ЧАСА Е МНОГО. Т.Е., АКО ВЕЧЕРЯМЕ В 8 ВЕЧЕРТА, НЕ ЯДЕМ ПРЕДИ 9-10 СУТРИНТА. ДЕСЕРТЪТ МОЖЕ ДА СЕ ПРИЕМА, ЗАЕДНО С ДРУГОТО ХРАНЕНЕ, НЕ ОТДЕЛНО. АКО ГО ПРАВИМ, НЯМА ДА ИМА ТАКЪВ ПИК НА ИНСУЛИНА и вследствие - резистентност. Получаването на допамин от сладките храни като възнаграждение е полезен в малки количества. Най-добър десерт обаче е кисело мляко с горски плодове.СУПЕР ВАЖНО ПРАВИЛО, ОСОБЕНО ЗА ЛЯТОТО, КОГАТО И ВЪВ ВАКАНЦИЯТА, И ОКОЛО НЕЯ СМЕ ПО-СКЛОННИ ДА СЕ ОТПУСНЕЧ: НЯМА БЕЗОПАСНА ДОЗА АЛКОХОЛ – ТОЧКАТА БЕШЕ ПОСТАВЕНА ОТ МЕЖДУНАРОДНО КЛИНИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ ПРЕЗ 2025 Г.


Веднъж на 3 месеца може да има форма на гладуване – примерно изключване на животински белтъчини, съкращаване до 1700, ако можем и до 1000 калории, който може 650, за 5 дни.


Третият лек е Социализация: когато общуваме и стимулираме комуникацията невроните работят, образуват нови мозъчни връзки, това е пазител номер 1 на менталното здраве.


Четвъртият лек е Физическо натоварване. Чрез него работим за т.нар. клетка в клетката – митохондриите. Те правят енергията за клетките, като горят глюкозата и ни осигуряват възможността за живот. Отглеждаме ги като спортуваме, особено на високо, където се развиват по-бързо и по-добре. Има и хипокситерапия. Основната мисия е, ако можем да задържим мускулната маса и след 50 г., за да можем да не пълнеем, да не товарим организма, така да си гарантираме здраво дълголетие.


Утре очаквайте сензационни открития за витамините!


 


Борис Ангелов 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма

към хороскоп хороскоп

козирог