12.03.2009 09:23

Шампионска лига: силен Юнайтед, слаб Бербатов

Видян 2319 пъти | Коментари 0

Манчестър Юнайтед сломи съпротивата на гостите от Интер Милано в осминафинален мач-реванш за Шампионската лига, като победи с 2:0, предаде БГНЕС.

Червените дяволи поведоха с ранен гол на Видич - след изпълнение на корнер в 4-тата минута защитниците на Интер просто изгледаха безучастно как непокритият сърбин забива топката с глава във вратата им. До края на полувремето гостите успяха да изравнят играта, но не и резултата, макар да стояха по-добре на терена. Второто полувреме започна почти идентично - след центриране на Руни отляво Кристиано Роналдо изскочи зад защитата на Интер и с красив удар с глава удвои резултата. Веднага след падането на гола треньорът на гостите Жозе Моуриньо заигра с трима нападатели, в отчаян опит да промени нещо. Той вкара в игра Адриано, комуто малко не достигна да намали резултата още с първото си докосване на топката. Ван дер Саар запази вратата си суха само защото ударът на бразилеца срещна десния страничен стълб. Общо-взето, това бе всичко по-съществено, което тимът от Милано успя да сътвори до края на срещата. Не помогна и включването в игра на Фиго; единствен Ибрахимович се опитваше да направи нещо с бързи слизания по крилата, както и с шутове отдалеч. Броени минути след пропуска на Адриано пред Бербатов се откри чудесна възможност да направи резултата класически в полза на Юнайтед. Българинът, незабележим през целия мач, се озова сам срещу Сезар, но ударът му бе вял и нескопосен. За разлика от него, Руни, Гигс, Парк и най-вече Роналдо бяха извънредно активни. Юнайтед имаше и още една възможност, но силният шут на Роналдо 5 минути преди последния съдийски сигнал бе отразен с вещина от Сезар. Така, с общ резултат 2:0, Червените дяволи вече очакват съперника си в четвъртфиналите на Шампионската лига. Колкото до Интер, въпреки доминацията им в калчото, нерадзурите за пореден път не успяха да постигнат нищо в Европа, въпреки заканите на треньора им Моуриньо.