05.04.2009 17:06

Ливърпул отново се доближи до титлата

Видян 1948 пъти | Коментари 0

Най-титулуваният английски клуб Ливърпул се доближи до мечтаната титлата във Висшата лига, след като в мач от 31-вия кръг на първенството измъкна драматична победа в Лондон срещу Фулъм с 1:0. Победното попадение падна в 92-ата минута на двубоя, а в герой за гостите се превърна Йоси Бенаюн. В 11-ата минута изстрел на Досена облиза гредата зад Марк Шварцер, а в останалите минути Торес на няколко пъти пробва рефлекса на австралийския страж на домакините, който с перфектен рефлекс спаси мрежата си суха.

В 75-тата минута Йоси Бенаюн влезе на терена на мястото на Дирк Каут, което се оказа печелившият ход за Рафа Бенитес. Основна вина за гола имаше Райън Бабел, който проби в полето на черно-белите и пусна топката към Джерард. Капитанът изведе Бенаюн, който с жесток изстрел матира Шварцер за 1:0.