16.12.2008 10:50

Юве прегази Милан

Видян 1644 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 2.0000

В супердербито на Серия А Ювентус прегази Милан с 4:2, а най-голяма заслуга за победата имаше новата звезда на ''черно-белите'' Амаури, който с лекота наниза 2 гола в мрежата на гостите от Милано, с което прати Роналдиньо и компания на 4-то място във временното класиране.

Сблъсъкът на двата тима започна с по-активни действия на 11-ката на Карло Анчелоти. Фамозният Алесандро Дел Пиеро изработи дузпа за Ювентус още в 15-ата минута на двубоя. Нападателят бе свален в наказателното поле от Янкуловски и главният рефер посочи бялата точка. Потърпевшият отправи жесток изстрел и не остави никакви шансове на Абиати за 1:0. Гостите успяха да се върнат в двубоя с гол на Пато за 1:1. Бранителят Джорджио Киелини набута топката в мрежата на Абиати в 34-ата минута, а 5 по-късно Амаури покачи на 3:1, като резултатът се запази на таблото до 56-ата минута. Тогава Амброзини даде нова надежда на гостите. След рикошет халфът се оказа най съобразителен и направи 3:2. 10 минути по-късно за втори жълт картон бе изгонен Дзамброта, което наклони везните в полза на домакините. Така в 69-ата минута Амаури записа 10-то си попадение в Серия А за този сезон, с което закова крайното 4:2 в полза на Ювентус.