23.09.2008 09:58

Григор Димитров с нова титла при мъжете

Видян 1565 пъти | Коментари 0

Григор Димитров спечели втори пореден турнир, след като триумфира преди седмица в испанският град Мостолес. Той спечели надпреварата на твърди кортове в Мадрид с награден фонд 15 000 долара.
С победата си в турнира Григор отбеляза и огромен скок в световната ранглиста и вече е 581-ви сред мъжете. Изкачването със 165 места е именно поради победата му в Мостолес. След триумфа в Мадрид се очаква през другата седмица Димитров да попадне в топ 500. На финала в испанската столица родният тенесист победи поставения под номер 6 в основната схема представител на Франция Людовик Валтер с 6:4 и 6:4 за 65 минути игра. Българинът, който спечели „US Open“ и „Wimbledon“ при юношите контролираше мача, като направи пробив в десетия гейм на първия сет, който в крайна сметка взе с 6:4. В следващия сет Григор отново проби съперника си и взе сета със същия резултат-6:4, печелейки третата си титла за сезона при мъжете. Освен в Мостолес и Мадрид, Димитров триумфира и в Валдорейкс (Испания). От българските представители в световната ранглиста най-напред е Йвайло Трайков, който отбелязва изкачване с 24-ри позиции и вече е 418-ти. Тихомир Грозданов пък бележи скок с 108 позиции и е 613-ти с 36 точки. На върха в ранглистата няма промени, тъй като играните тази седмица мачове за купа „Дейвис“ не се отразяват на класирането.

bTV Cinema 02 юни 21:00ч.