Първа МБАЛ болница в София е изправена пред фалит. За лошото финансово състояние на лечебното заведение сигнализира в писмо до Столичната община и Столичния общински съвет директорът й доц. д-р Михаил Николовски. В болницата има пет отделения, които разполагат с по 50 легла. Така ако се стигне да закриването на болничното заведение софиянци ще бъдат лишени от 250 места за лечение.
В съда вече се гледат четири дела срещу втората по големина в София болница за неизпълнение на договорни задължения, което може да доведе до запориране на сметките на дружеството и до невъзможност за изплащането на заплати, пише в писмото. Така без месечните си възнаграждения могат да останат лекари, сестри и санитари. От Първа градска болница искат да бъдат набелязани финансови мерки за погасяване на задълженията на болницата и по този начин да се запази дейността на лечебното заведение.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
През целия ден вниманието ви ще се връща отново и