Преди повече от месец Москва потвърди участието на Путин в срещата на върха в Бали, но заяви, че все още не е ясно дали той ще присъства лично или чрез видеовръзка.

Свързани новини

19.08.2022 13:43

Путин и Си ще участват в срещата на върха на Г-20

Видян 2613 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Индонезийският президент Джоко Уидодо заяви, че руският лидер Владимир Путин и китайският му колега Си Дзинпин са потвърдили, че лично ще присъстват на срещата на върха на Г-20 в Бали през ноември.


"Си Дзинпин ще дойде. Президентът Путин също ми каза, че ще дойде", заяви Уидодо пред Bloomberg в петък.


Съобщението беше направено след телефонен разговор между лидерите на Русия и Индонезия в четвъртък.


Според Кремъл по време на разговора си Путин и Уидодо са обсъдили двустранните отношения и продоволствената сигурност.


"С оглед на индонезийското председателство на Г-20 беше засегната и подготовката за срещата на върха на групата в Бали. . . ", се казва още в съобщението.


Преди повече от месец Москва потвърди участието на Путин в срещата на върха в Бали, но заяви, че все още не е ясно дали той ще присъства лично или чрез видеовръзка.


"Форматът на неговото участие подлежи на уточняване в зависимост от развитието на ситуацията в света и санитарно-епидемиологичната обстановка в Югоизточна Азия", заяви тогава руското външно министерство.


 


Ако твърденията на Уидодо се потвърдят, срещата на върха на Г-20 ще бъде първата среща на Путин, Си и президента на САЩ Джо Байдън лице в лице, откакто Русия започна войната в Украйна в края на февруари.


Индонезия е поканила и украинския лидер Владимир Зеленский, въпреки че страната му не е член на клуба на най-големите икономики в света.


 


 


 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Разговор между богаташ и новата му руса любовница:
- Миличка, трябва да ти призная нещо. Женен съм.
- Ох, така ме изплаши! Помислих, че яхтата не е твоя…

към хороскоп хороскоп

водолей