19.12.2023 10:37

НА ЖИВО: Гледат на второ четене промените в Конституцията

Видян 1915 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Конституционните промени влизат за второ четене в парламента. Според приетите от ресорната комисия, която заседава през уикенда, поправки се допуска двойно гражданство за министри и депутати, както и регулаторите да се избират с мнозинство от 2/3.


Реши се председателят на НС, на Върховния касационен съд, на Сметната палата, управителят на БНБ или омбудсманът да са фигурите, сред които президентът да избира служебен министър-председател. Предложението на вносителите е да не се разпуска парламентът по време на служебни кабинети.


ВСС се разделя на съдийска и прокурорска колегия, а мандатът на главния прокурор беше намален на 5 години и е само един мандат. От "Възраждане" заявиха, че ще внесат промените в Конституционния съд, а от ИТН, че ще се подпишат под жалбата на "Възраждане", предаде БНТ.



    Тошко Йорданов - ИТН: "Унизително беше да има безредици, а вие, господин председател, стоите като някаква муха отзад. А тук е пълно с конституционалисти, ще хванете флекса и с глупав ентусиазъм ще режете конституцията грубо. Искате сглобката да овладее държавата."


    Костадин Костадинов - лидер на "Възраждане": "Тази зала беше поругана от един развилнял се башибозук. Видяхме подобни сцени и преди 10 години, когато башибозукът ДПС беше поставил БСП с правителството на Орешарски. Тези, които застават пред или зад ДПС така безславно им свършват политическите кариери. Всеки българин си задава въпроса ако този башибозук действа така в НС, как ли се отнася с обикновените граждани. Този башибозук се е провъзгласил за конституционно мнозинство.


Който размахва юмруци в залата, който заплашва с убийства в залата и казва: ние сме закона. Това е антиконституционен башибозук. Ще обърнем поредната си жалба към Конституционния съд. Ще напуснем тази зала днес като: уважаеми сънародници, България е преживяла много неща в своята история - робство, комунизъм, фашизъм, ще преживеем и тази коалиция между башибозук и фашисти."



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Който търси, разхвърля

към хороскоп хороскоп

козирог