Свързани новини

21.08.2009 10:38

САЩ и Англия: Освобождаването на Меграхи е грешка

Видян 2383 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Американският президент Барак Обама заяви, че освобождаването от правителството на Шотландия на либиеца, обвинен в свалянето на самолета над Локърби през 1988 г. е грешка, съобщават агенциите, цитирани от БГНЕС.


Обама направи този коментар в отговор на въпрос по време на живо радио излъчване от Белия дом с домакин на токшоуто от Филаделфия. По думите на Обама освободеният по-рано днес Абделбасет Али Мохамед Ал-Меграхи би трябвало да бъде държан под домашен арест от Либия. По-рано в специално комюнике Белият дом съобщи, че "САЩ дълбоко съжаляват за решението на шотландската изпълнителна власт да освободи Абделбасет Мохамед ал-Меграхи. Днес ние изказваме нашето най-дълбоко състрадание на семействата, които всеки ден живеят със загубата на любимите им хора. Съзнаваме, че последиците от подобна загуба ще тегнат върху семействата завинаги", се казва още в комюникето". Според АФП освободеният по здравословни причини атентатор е придружаван в самолета на път за Триполи от Сейф ал Ислам, един от синовете на либийския ръководител Муамар Кадафи. Кореспондент на агенцията съобщава за стотици младежи, очакващи Меграхи на международното летище в либийската столица, където имало разположени части на силите за сигурност.


Посрещането на Абделбасет ал Меграхи като герой в Либия е "дълбоко оскърбително", заяви днес британският външен министър Дейвид Милибанд, предаде АФП. "Безспорно, да виждаме как един човек, извършил масово убийство, бива посрещнат в Триполи като герой, е дълбоко смущаващо, дълбоко оскърбително" особено за семействата на 270-те жертви на атентата над Локърби през1988 г., подчерта Милибанд пред Би Би Си. Меграхи, който страда от рак на простатата в последна фаза, бе посрещнат снощи като герой в Либия, след като бе освободен от затвора поради здравословни съображения.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола в Европа е ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Бате Гошо:

 

- Какво е секс прaвилото за есента?

- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!

 

към хороскоп хороскоп

рак

Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески импулс

Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески