Бившият съветски лидер Михаил Горбачов разкритикува състоянието на демокрацията в Русия, считайки, че изборите са били "фарс" и че гражданите вече не вярват в тях, съобщи БГНЕС.
"В очите на всички изборите се превърнаха във фарс с дълбоко незачитане на гласовете /на избирателите/", заявява Горбачов в интервю, публикувано в опозиционния вестник "Новая Газета", на който той е един от собствениците. Миналата сряда три партии - ултранационалистическата Либералнодемократическа партия, Комунистическата партия и Справедлива Русия /лявоцентристка/ бойкотираха заседанието на Думата /парламента/ като протест срещу фалшифицирането на резултатите от местните избори на 11 октомври, спечелени от партията на руския премиер Владимир Путин, "Единна Русия". "След като толкова предпазливи, дисциплинирани и близки до властта хора, предприеха подобна инициатива, това означава, че доверието в политическата институция - изборите, окончателно е загубено", счита Горбачов. "Това е пълен провал на политиците, които действат на принципа "няма значение кой гласува, важното е как се броят гласовете", заявява последният съветски лидер и баща на перестройката. "Какво представлява една демокрация, ако хората не участват в нея? Избирателната система беше напълно осакатена. Необходима е алтернатива", смята Горбачов.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Рюте беше избран за генерален секретар ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!