Свързани новини

01.07.2010 17:30

Сметката за ток скача със 7%, а не с 1,88%

Видян 7446 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Сензационно съобщение направи в късната емисия По света и у нас на БНТ 1 представител на Българската федерация на индустриалните енергийни консуматори. Според техните изчисления сметките за ток се вдигат не с обявените по-малко от 2%, а с цели 7% за радост на населението. Причината е, че самото електричество наистина скача само с 1,8%, но 50% се вдигат допълнителни такси, влизащи в сметките като “зелена енергия” и “когенерация”.


Това пък се прави, за да бъде направен опит да се спасят топлофикациите. Очаква се те да бъдат абсолютно презрени от потребителите, след като отоплението с ток през зимата ще стане доста по-изгодно от това с парно, чиято цена скочи вчера с 19%.


Интересна е и информацията на индустриалците защо газът у нас се увеличава като цена с цели 24%. Оказва се, че само половината от скока се дължи на курса на долара, а останалите проценти отиват за застраховане на Булгаргаз и крепене на едно от държавните дружества със скандално високи заплати и други разходи.


Вместо да застраховат валутния си риск или да променят договорите за доставка от долари в евро, управляващите са предпочели, както обикновено, народът да плати сметката.


В същото време социалният министър Тотю Младенов обяви, че енергийните помощи, на които 300 000 семейства в България разчитат, за да изкарат зимата, няма да бъдат коригирани нагоре, въпреки скока на цените на тока и парното.


На информацията от съсловната организация може да се има доверие, доколкото в нея членуват 12 мегафирми, сред които Елаците, Солвей Соди, КЦМ, Амилум, Каолин, Кумерио Мед, Асарел Медет, Стомана Индустри, Софийска вода, Биовет, Дружба-Стъкларски заводи, учредиха Българска федерация на индустриалните енергийни консуматори - БФИЕК.


Според много експерти е напълно възможно до зимата цените на тока и парното да бъдат коригирани още веднъж, както и вече напудреният бюджет на държавата.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

козирог