Асоциацията на пенсионерите в България внесе иск в Европейския съд срещу българското правителство, предаде Комсомолская правда. Основното обвинение е нарушение на Конституцията на държавата от страна на правителството. По думите на един от инициаторите на съдебното произвоство - журналистката от БНР Венелина Попова, почти една трета от българските пенсионери получават пенсия по-малко от 200 лева (100 евро). А това е под официалната линия на бедност в страната, която е 236 лева. "Питахме три поредни правителства Защо и отговорът оставаше все същия: Няма пари", възмутено коментира Венелина Попова. Председателят на Асоциацията Иван Чапразов заяви, че пенсионерите очакват да получат от Европейския съд постановление за нарушение на България върху своята конституция, както и за изплащане на обезщетение на пенсионерите, които живеят в крайна бедност.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…