Свързани новини

08.12.2008 09:44

Софиянци протестират срещу ЧЕЗ с билбордове

Видян 4968 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

В „Драгалевци“ няма да имат ток и тази седмица. В „Симеоново“ пък спирането на електричеството се е превърнало в част от ежедневието на хората, личи от текст върху билборд (виж стр. 1). „Който живее в „Симеоново“, често няма ток. Кога „ЧЕЗ - България“ ще си свърши работата“, гласи лозунгът, който посреща посетителите, влизащи в столичния квартал. По всичко личи, че софиянци са намерили и нестандартен начин да протестират срещу честото спиране на тока и нередностите при електроразпределителя.


Живеещите в престижния квартал „Драгалевци“ също негодуват. Те ще останат без електричество през седмицата, както бе положението и през този  уикенд. От 8 до 12 декември от 8.30 до 16.30 ч. за отопление там ще трябва да разчитат на алтернативно гориво, тоест на дърва и въглища, тъй като парно в района няма. Според думите на говорителя на „ЧЕЗ“ Ясен Гуев спиранията щели да бъдат за определени отрязъци от време, неколкократно през деня, а не постоянно. Налагали се заради планови ремонти на мрежата.


Попитан – защо информацията за предстоящо спиране на тока на страницата на „ЧЕЗ разпределение“ в интернет в неделя все още не е публикувана, Гуев обясни, че тя щяла да се появи на сайта на компанията в понеделник. А преди това я изпращали до БТА. Там видяхме, че спирания на тока, явно според прессъобщение на компанията, ще има в София - Изток и Север. Липсваше обаче повече конкретика.


Заради бурята през миналата седмица аварии по електропреносната мрежа имаше и в Горна Баня, Пасарел и „Драгалевци“.


В понеделник пак се очакват бурни ветрове, предупредиха от своя страна от Министерството на извънредните ситуации.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

козирог

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова роля за вас

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова