Свързани новини

16.10.2017 09:30

Маслото у нас по-скъпо, отколкото в Германия и Франция

Видян 4704 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Маслото е поскъпнало 50% за година и в момента у нас е по-скъпо, отколкото в Германия и Франция, където средната заплата е поне 5 пъти по-висока. В. Сега посочва маслото Президент в 250 г опаковка, което в Париж е точно 2 пъти по-изгодно, отколкото в София: 2 срещу 4 евро. Немското масло Deutsche Markenbutter например се предлага за 2 евро от супермаркет в Германия и за 2.60 евро във Франция за опаковка от 250 гр. У нас същият грамаж гони шест лева или малко над 3 евро. Българското масло, което е все по-некачествено, се продава също твърде скъпо – 125 г. или двойно по-малката разфасовка от 1,34 е станала 2,14 лв. през септември.


При официално обявена от НСИ годишна инфлация от 2,1% за средните цени на потребителските стоки и услуги, нека напомним някои важни многократно по-високи показатели. Парното и топлата вода поскъпнаха над 10 пъти повече от въпросните 2 на сто, с 19% скочи цената на студената вода, 9% е ръстът на котировките на сиренето и кашкавала, други основни продукти като яйцата (4,7%), доматите (18,8%), краставиците (10,6%), месото (3,5%) също имат рекордни проценти изкачване, незапомнени през последните 10 години.


Вредната селскостопанска политика, за която многократно сме писали е причината за високите цени – производството у нас е сринато при млякото до 1 млн. л, като недостигът се компенсира с внос, което осъкпява продуктите. Понеже мерки не се вземат, очакванията са цените да растат и по Коледа да имаме нови рекорди.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Рюте оглави НАТО заради умението си да успокоява Тръмп

Рюте оглави НАТО заради умението си да успокоява Тръмп

Рюте беше избран за генерален секретар ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

към хороскоп хороскоп

рак